WhatsApp’da Neler Oluyor

WhatsApp’da Büyük Açık: Sohbetler Google’da Yayımlandı

Kullanıcılarına yönelik ‘zorunlu güncelleme’ kararı ile gündemde bulunan WhatsApp’ın kullanıcılarının özel mesajlarını Google da yayımlandığı ortaya çıktı.

Son dönemde yeni gizlilik politikası yüzünden gündemde olan WhatsApp şimdi ise bir hatadan dolayı adından söz ettiriyor.

Başlangıçta Gadgets 360 tarafından keşfedilmiş olan bir hata WhatsApp sohbetlerinin Google’da indekslenmesine neden oldu.

Söz konusu hata özel WhatsApp gruplarının Google’da arama yapan kişiler tarafından erişilebilme imkanı sunduğu fark edildi.

Yani şöyle herhangi bir kişi kısa bir Google araması yaptıktan sonra erişilemez olması gereken gruplara ait katılma bağlantılarını bularak o gruplara dahil olabimekteydi.

WhatsApp gruplarının katılma bağlantılarını arama motoruna indekslemesi zaten negatif bir şekilde gündem de olan WhatsApp‘ın çilesine adeta tuzu biberi oldu ve pek çok kullanıcının tepkisine maruz kaldı.

The Economic Times’ın yayımladığı habere göre, WhatsApp söz konusu sorunun çözüldüğünü duyurdu.

WhatsApp Gizlilik Politikası hakkında Güzel Bir açıklama;

İşin Özetine Gelecek Olursak;

Video da dediği gibi ” Eğer ürüne para ödemiyorsanız, muhtemelen ürün sizsiniz !”

Velhasıl Kelam WhatsApp olsun farklı bir uygulama olsun  veya sadece cihazınızda bulunuyor olsun olan kullanıcıya oluyor. Dijital olan her veriye erişilme ihtimali vardır! O yüzden siz siz olun dijital ortamda paylaştığınız veya kullandığınız  her veriye dikkat ediniz.

Whatsapp’da Neler Oluyor Sizce ?

  • 2020 yılında da benzer olayın yaşanmış olması.
  • Benzer sorunun bu sene de tekrarlanmış olması.
  • Gizlilik Kuralları Güncellemesi kararı.

Bunların üst üste yaşanması insanların akıllarında soru işareti doğurdu.

Bu sorunların üst üste gelmesi bir tesadüf mü yoksa şirketlerin birbirinin kuyusunu kazma politikası izlemesinin sonucumu ?

Sorusu aklımıza geliyor çünkü normal şartlarda bu tür olayların yaşanmaması gerekmektedir.

Gelin yorumlarda bu durumu kendi aramızda tartışalım.

Gerçi biz ne kadar tartışırsak tartışalım olan tüm kullanıcılara olmuş oldu. Zaten virüs den dolayı belirsiz ve tedirgin bir ortam da hayat sürdüren insanlık alemi bu olaylar üzerine daha da bilinmeze ve tedirginliğe sevk ettirildi.

Diğer Teknolojik Haberlerimiz için tıklayınız.

Instagram Sayfamız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir