Valorant Van 6 Hatası Çözümü

Van 6 Hata Kodu Nedeni ve Çözümü – Valorant

Van 6 Hatası nedeni ne olduğu ve kesin bir çözüm yolu hiç bir yerede açıklanmamış ve bilinmemektedir. Bende bu hata ile karşılaştım bunun neticesinde araştırdım fakat hiç bir söylem doğru değil ve işe yaramıyor alakasız şeyler daha sonra kendimce yaptığım tahminler neticesinde çözümler ürettim. Bunlardan ilki;

1)Microsoft Defender Güvenlik Duvarı Kapatma

  1. Başlangıç düğmesini > Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik  > Windows Güvenliği’ni ve ardından Güvenlik duvarı ve ağ koruması’nı seçin. Windows Güvenliği ayarlarını açın

  2. Ağ profili seçin.
  3. Microsoft Defender Güvenlik Duvarı altındaki ayarı Açık konumuna getirin. Cihazınız bir ağa bağlıysa ağ ilke ayarları bu adımları tamamlamanızı engelleyebilir. Daha fazla bilgi için yöneticinize başvurun.
  4. Kapatmak için, ayarı Kapalı olarak değiştirin. Windows Defender Güvenlik Duvarı’nı kapattığınızda cihazınız (ve varsa, ağınız) yetkisiz erişime karşı daha savunmasız hale gelebilir. Engellenen bir uygulamayı kullanmanız gerekiyorsa, güvenlik duvarını kapatmak yerine bu uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin verebilirsiniz.

2)Windows Update

“Windows güncellemelerinin önemini kısaca özetlemek istersek bilgisayarınızı sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde kullanmak için güncellemeleri yapın diyebiliriz. Güncellemeler Windows işletim sisteminin açıklarını ve eksiklerini kapanmasını sağlamaktadır.”

Yani Windows Update’ye girip cihazınızda her hangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol ediniz eğer güncelleştirme varsa yüklemeyi yapınız ve daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız. Yeniden başlatıldığı zaman yükleme yaparsa bilgisayarınızı kapatmayınız sisteminiz zarar görebilir !!!

Windows update Ayarları;

Windows  cihazınızda, cihazınızın sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışmasını sağlamak için güncelleştirmeleri ne zaman ve nasıl yapılacağına siz karar vermektesiniz. Seçeneklerinizi yönetmek ve kullanılabilir güncelleştirmeleri görmek için, Windows güncelleştirmelerini denetle öğesini seçin. Ya da Başlangıç  düğmesini seçin ev ardından Ayarlar  > Güncelleştirme ve Güvenlik   > Windows Update seçeneğine gidin.

Sorun çözülsün veya çözülmesin değerli yorumlarınızı karşılaştığınız başka çözüm yolu varsa yorumlar kısmında diğer oyuncularla paylaşmanızı hatırlatır iyi günler ve iyi oyunlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir