Honda, Unity Editör Kullanıyor

Otomobil üreticisi olan Honda nın Tasarım merkezi unity iş birliği içinde

Japonya’daki Honda Tasarım Merkezi’nde, tasarımcıların yeşil ışık yakmak için araç konseptlerini ve tasarımlarını yönetime sık sık sergilemeleri gerekiyor, ancak “Koto-zukuri” yi ifade etmenin daha iyi bir yoluna ihtiyaçları vardı – “Honda’nın Güçlü Yönlerinden” biri ürünler etrafında yeni deneyimler ve hikayeler yaratmak. Unity’nin profesyonel hizmetler ekibiyle ortaklaşa çalışan Honda, Unity Editor’ün özel, basitleştirilmiş bir sürümünü oluşturmak için Unity’nin genişletilebilirliği ve Unity Scripting API’sinden yararlandı. Sonuç olarak, daha önce Editör’ü hiç kullanmamış olan Honda tasarımcıları artık tek bir günde otomobil tasarımlarının olağanüstü interaktif sunumlarını oluşturma yetkisine sahipler.

Wako-shi, Saitama-ken, Japonya’da bulunan Honda Tasarım Merkezi, gelecekteki Honda araçları ve otonom robotlar gibi diğer projeler için yeni konseptler ve tasarımlar geliştirmeye odaklanıyor. Merkezin Otomobil Tasarım Bölümü, tasarım ve mühendislik süreçlerini iyileştirmek için her zaman yeni teknolojileri kullanma konusunda en ileri düzeyde olmuştur.

Unity, 2019 yılından bu yana tasarım ekibinin araç tasarımları için kolayca etkileşimli sunumlar oluşturmasını sağlayan özel Unity Editor araçları geliştirmek için Honda ile birlikte çalışıyor. İşte bu işbirliğinin sonuçları:

  • Honda tasarımcılarına araç tasarımlarının interaktif vitrinlerini oluşturmaları için self servis, kullanımı kolay, özelleştirilebilir bir araç sağlayarak hızlandırılmış yenilik
  • Tasarımcıları, satıcılara dış kaynak sağlamak ve birkaç hafta beklemek yerine 1 günde sunumlar oluşturarak önemli ölçüde zamandan tasarruf etmeleri için güçlendirildi.
  • Ekibin, her tasarımda Koto-zukuri’nin Honda gücünü daha iyi sergilemesini sağladı

Tasarlama zorlukları için bir çözüm

honda sunum

Honda Tasarım Merkezi’nde bir sunum. Tasarımcılar Unity’yi kullanmadan önce burada gösterilenler gibi sabit araçların basit gerçek zamanlı görselleştirmelerini oluşturdular. (Resim kredisi: Honda)

Honda’nın otomotiv tasarım ekibi fikirlerini hayata geçirmek için bilgisayar destekli tasarım (CAD) yazılımı kullanıyor. Bununla birlikte, üstün tasarım ve stillere sahip araçlar yaratmak, ekibin sorumluluklarından sadece biridir.

Ayrıca, tasarımlarının Koto-zukuri’ye – “bir şeyler yapma sanatı hakkında marka hikayesi anlatarak yeni deneyimler yaratmak” anlamına gelen bir Honda gücü olarak nasıl bağlı olduğunu göstermeleri gerekiyor. Sundukları her ürünün bir hikaye anlatması ve müşterilere nasıl değer kattığını göstermesi gerekir.

Honda’nın tasarımcıları, Koto-zukuri’yi yönetimle birlikte görselleştirmelerine, sunmalarına ve gözden geçirmelerine olanak tanıyan bir araçtan yoksundu, bu yüzden bu işi dışarıdan sağladılar. Satıcılar, tasarımlarının yüksek kaliteli fotoğraflarını ve videolarını oluşturmak için Honda’nın tasarımcılarıyla birlikte çalışırdı, ancak bu birkaç nedenden dolayı ideal değildi:

Uzun üretim zaman çizelgeleri – Tasarımcıların fikirleri hızlı bir şekilde yinelemesi ve sunması gerekir, ancak satıcılar üretim için genellikle birden fazla haftaya ihtiyaç duyar ve her zaman istenen zamanda revizyon yapamaz.
Ek maliyetler – Bu projelerin dış kaynak kullanımı, ekibin bütçesinden çıkar ve araç tasarımları son dakikada hızlı yinelemelerden geçtiği için maliyetler değişiklik siparişleri yoluyla artabilir.

Unity ile yapılmış olan Tasarım

Unity ile yapılan bir sunum, Honda’nın sıfır emisyonlu elektrikli şehir aracı olan Honda e Urban EV’yi içeriyor

Honda, tasarım geliştirmenin ilk aşamalarında bu sorunları çözmek için Unity’ye döndü. Honda Ar-Ge Co., Ltd. Tasarım Merkezi Otomobil Tasarım Bölümü Sano Hideki, “Çeşitli fikirlerimizi kolayca, yüksek kalitede ve hızlı bir şekilde görselleştirip değerlendirmemizi sağlayan bir çözüme ihtiyacımız vardı,” dedi. “Unity ile işbirliğimiz sayesinde, üretim süresi önemli ölçüde kısaldı ve eskiden yapılması zor olan” Koto-zukuri “ye daha fazla zaman ayırmamıza olanak tanıdı.”

Hideki, ekibinin geliştirilmekte olan bir otomobil modeli için bir sunum oluşturmak için nasıl acil bir istek aldığını paylaştı. Geleneksel üretim iş akışlarıyla, bunu sıkı bir zaman çizelgesinde yürütmek imkansız olurdu.

Hideki, “Üç hafta veya daha uzun bir süre yerine artık bu sunumları sadece bir günde oluşturabiliyoruz” dedi. “Önceki sürecimizle karşılaştırıldığında, Unity ile bu sonuçlara bu kadar hızlı ulaşabilmemiz şaşırtıcı. Unity’nin bize gelecekte ihtiyaçlarımıza göre genişletilebilecek ve uyarlanabilecek en iyi görselleştirme aracını verdiğine inanıyoruz. ”

Unity, bu sunumları oluşturmanın kolaylığına ek olarak, sunumların nasıl tüketileceği konusunda ek esneklik de sunar. Unity, gerçekçi görseller ve videolar oluşturmak için kullanılabilir, ancak tasarımcılar Unity projesini desteklenen bilgisayarlarda bir çalışma zamanı uygulaması olarak da çalıştırabilir. Gözden geçirme toplantıları sırasında, araçları farklı sahnelerde, hava koşullarında, günün saatinde ve daha fazlasında sergileyerek interaktif deneyimi gerçek zamanlı olarak ayarlayabilirler.

Gelecek planları

Bu özelleştirilmiş Unity Editor araçlarının mevcut sürümü, Honda tasarımcılarının hızlı ve verimli bir şekilde gerçekçi ve etkileşimli tasarım sunumları oluşturmalarına izin vermeye odaklanmıştır. Honda ayrıca, teknik olmayan tasarımcılarının VR desteği, gerçek zamanlı ışın izleme, malzeme karıştırma ve gerçek zamanlı küresel aydınlatma gibi diğer güçlü Unity özelliklerini kullanmalarına olanak sağlamak için benzer araçlar yaratmayı planlıyor.

Editör’ü Honda gibi genişletmekle ilgileniyor musunuz? Unity Scripting API hakkında daha fazla bilgi edinin veya gereksinimlerinizi tam olarak karşılayan özel bir proje oluşturmak için uzman ekibimizle iletişime geçin.

Honda’nın özel düzenleyicisini keşfedin

 

daha fazlası ve orijinal dilde okumak için tıklayın.

Oyun Motorları.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir